Przejdź do stopki

Bezpieczny przedszkolak w szkole, domu, na drodze

Treść

 

„Zawsze na drodze uważnym by wypada,
Bo bezpieczeństwo to ważna sprawa.
Zachowaj je w domu, szkole, na ulicy,
Aby spokojni byli twoi rodzice.”
 
„Bezpieczny przedszkolak w szkole, domu, na drodze”- pod takim hasłem przedszkolaki z OEP w Kraszewie Gaczułtach w dniu 31.X.2012r. odbyły spotkanie edukacyjno-profilaktyczne z panią policjantką-  asp.Agnieszką Makowską i panem policjantem asp. Jarosławem Ziarnikiem z Komendy Rejonowej Policji W Warszawie. Odbyło się ono w ramach projektu edukacyjnego  jaki w ciągu roku realizowany jest w przedszkolu. Podczas spotkania-rozmowy z nimi dzieci miały możliwość dowiedzenia się więcej o pracy policji, przymierzenia czapki, ćwiczyły przechodzenie przez „zebrę”, przypomniały sobie znaczenie ważnych dla nich znaków drogowych. Uzyskały informacje o bezpiecznym zachowaniu w domu, szkole i na ulicy wobec osób nieznanych i obcych zwierząt. Grały w grę „Znaki drogowe. Magiczne słowa”.
Na zakończenie spotkania otrzymały breloczki-światełka odblaskowe, naklejki dla rodziców „Włącz myślenie-fotelik nie gryzie”.
Spotkania z tak ciekawymi ludźmi bardzo podniosło wiedzę i umiejętności dzieci na temat szeroko pojętego hasła ”Bezpieczeństwo”.
 
 
 
Nauczyciel OEP Kraszewo Gaczułty
Emilia Jóźwiak-Małecka