A A A
Szukana fraza 
Utworzony po 
Utworzony przed 
 • 9 czerwca 2021 roku weszła w życie ustawa z 15 kwietnia 2021 r. o zmianie ustawy o KDR, ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz.U. poz. 952), która powoduje zakończenie funkcjonowania aplikacji mKDR, czyli dotychczasowej elektronicznej wersji karty. Aplikacja mKDR została zamknięta z końcem czerwca 2021 r.

  Mobilna karta KDR dostępna jest w nowej aplikacji mObywatel. Dotyczy to również tych osób, które mają ten dokument tylko w tradycyjnej formie. Co ważne dla obecnych posiadaczy kart, nie wiąże się to z koniecznością spełnienia żadnych dodatkowych formalności, bo każda osoba mająca kartę – niezależnie od tego, czy ma obydwie formy, czy tylko tradycyjną lub wyłącznie mKDR – może ją wyświetlić w aplikacji mObywatel, a w przypadku uczniów i studentów w mLegitymacji szkolnej oraz mLegitymacji studenckiej. Aplikacje można pobrać z Google Play lub App Store. Członkowie rodzin wielodzietnych niezmiennie mogą korzystać z tradycyjnych (plastikowych) KDR.

 • INFORMACJA DLA POSZKODOWANYCH

  W związku z pojawiającymi się nieprecyzyjnymi informacjami na temat pomocy poszkodowanym uprzejmie informuję, że brak jest podstaw prawnych do zabezpieczenia w budżecie gminy środków na udzielenie pomocy z tytułu wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w gospodarstwach rolnych.

  Aktualnie Gmina Raciąż przyjmuje wnioski od poszkodowanych, którzy ponieśli straty w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej.

  Prosimy wszystkich poszkodowanych, aby uczynili to jak najszybciej, gdyż pozwoli to na sporządzenie harmonogramu szacowania szkód i przesłania go do Wojewody Mazowieckiego celem zatwierdzenia.

  Po zatwierdzeniu harmonogramu Komisja do spraw szacowania szkód powołana Zarządzeniem Nr 174 Wojewody Mazowieckiego z 15 kwietnia 2021 r. przystąpi do szacowania szkód.

  Jeżeli straty dotyczą budynków mieszkalnych, istnieje możliwość ubiegania się o pomoc za pośrednictwem GOPS.

  Bardzo współczujemy wszystkim poszkodowanym mieszkańcom Gminy Raciąż, prosimy jednocześnie o wyrozumiałość oraz cierpliwość, jednak musimy przestrzegać obowiązującego prawa i procedur z niego wynikających.

  Z wyrazami szacunku

  Anna Duminska-Kierska

  Sekretarz Gminy

 • Pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnicy

  Poniedziałek, 19 lipca 2021

  W załączniku poniżej znajdą Państwo wniosek o oszacowanie szkód:

  /files/files/2.%20Za%C5%82%C4%85cznik_nr_4_-_wniosek_o_oszacowanie_szk%C3%B3d-2021.pdf

 • Informacja w zakresie upraw w 2022 r.

  Poniedziałek, 19 lipca 2021

  Zapotrzebowanie w zakresie powierzchni upraw w 2022 r. maku niskomorfinowego i konopi włóknistych

  W związku z pismem Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej z dnia 13 lipca 2021 r. dotyczącym zmiany terminu zgłaszania zapotrzebowania w zakresie powierzchni upraw w 2022 r. maku niskomorfinowego i konopi włóknistych do dnia 30 września br. informujemy, że zgłoszenia dotyczące powierzchni planowanych upraw na terenie Gminy Raciąż należy nadsyłać do dnia 15 września 2021 r.

   

 • Pond 243 tysiące dla Gminy Raciąż

  Środa, 07 lipca 2021

  1 lipca w Ciechanowie Wójt Zbigniew Sadowski wraz z Panią Skarbnik Barbarą Rumianowską podpisali umowy na mocy których, Gmina Raciąż otrzyma pieniądze z budżetu Mazowsza na realizację inwestycji infrastrukturalnych. Wsparcie otrzymają także jednostki ochotniczych straży pożarnych. W sumie pozyskano ponad 243 tysiące złotych. Poniżej pełna lista dofinansowanych zadań:

 • IV Bieg Kraszewski - po zdrowie

  Poniedziałek, 05 lipca 2021

  Wczoraj odbyła się już czwarta edycja "Biegu Kraszewskiego - po zdrowie"🏃🏃‍♀️🏃‍♂️. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić się na czterech dystansach:

  ☑️10 km (bieg główny)

  ☑️3,5 km (bieg towarzyszący)

  ☑️6,2 km (Nordic Walking)

  ☑️300 m (bieg dla dzieci).

  Atmosfera podczas trwania imprezy była znakomita, a sportowa rywalizacja zapewniła wszystkim sporo radości i zabawy. Wszystkim uczestnikom biegu, wśród których była także Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego, dziękujemy za podjęcie wyzwania, zaś zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje🥇🥈🥉

  Przypomnijmy, że "IV Bieg Kraszewski - po zdrowie" został zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Kraszewo-Gaczułty, Ochotniczą Straż Pożarną Kraszewo-Gaczułty oraz Gminę Raciąż, a także Klub Biegacza TKKF Promyk Ciechanów przy udziale Miejskie Centrum Kultury Raciąż. Wydarzenie zostało również wsparte finansowo przez Starostwo Powiatowe w Płońsku. Przy okazji organizacji biegu zbierane były także datki dla ciężko chorej Jagódki.

   

 • Bezpiecznych wakacji 2021

  Czwartek, 01 lipca 2021
strony 1 2 3 4 5 6 7

Informator

Aktualności

Kultura

Sport

Wydarzenia


Wyświetl większą mapę