Przebudowa - remont drogi gminnej Nr 301055W Stare Gralewo - Kozolin

Umieszczony: 21.09.2015, Zakończony: 08.10.2015, Status przetargu: nowy,

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa - remont drogi gminnej NR 301055W Stare Gralewo - Kozolin. Długość remontowanego odcinka drogi relacji Stare Gralewo - Kozolina wynosi 3196,20 m. Projektuje się wykonanie warstwy profilowej na istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno-asfaltową AC 11 W w ilości 75 kg/m2. Następnie zostanie wykonana warstwa ścieralna z mieszanki mineralno-asfaltowej AC 8 W o grub. 4 cm na szerokości istniejącej jezdni. Pomiędzy poszczególnymi warstwami zastosowano skropienie warstw konstrukcyjnych emulsją asfaltową w ilości 0,3 kg/m2. Projektuje się spadek obustronny nawierzchni na prostej i łukach W4, W5, W7, W9 - i = 2%. Na łukach W6, W10 zaprojektowano spadek jednostronny o pochyleniu i = 2 %.Pobocza na szerokości 1,00 m zostaną wykonane z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o grubości 15 cm, natomiast na szerokości średnio 0,50 m zostaną wyprofilowane istniejące pobocza gruntowe. Spadki poboczy należy wykonać wg przekrojów konstrukcyjnych. Odwodnienie nawierzchni zostanie poprawione poprzez nadanie odpowiednich spadków podłużnych i poprzecznych nawierzchni i poboczy celem odprowadzenia wody na przyległe tereny. Konieczne jest uzupełnienie oznakowania pionowego.

Dokumenty: