Ferie z piłką na sportowo organizowane przez gminę Raciąż

W czasie ferii zimowych 2013 w Raciążu odbywały się zajęcia sportowe z piłki nożnej. Zajęcia były prowadzone przez trenera II klasy piłki nożnej mgr Krzysztofa Bielskiego. W zajęciach brały udział dzieci z Gminy  Raciąż. Najliczniejszą grupę tworzyły dzieci z Zespołu Szkół w Starym Gralewie. Zajęcia dla uczniów z klas I – IV szkoły podstawowej odbywały się na hali sportowej ZS w Raciążu. Treningi- zajęcia  cieszyły się dużym powodzeniem. Chłopcy biorący udział w treningach doskonalili swoje umiejętności techniczne i taktyczne z piłki nożnej.

Tematyka zajęć:

1.     Doskonalenie podań i przyjęć piłki wewnętrzną częścią stopy.
2.     Strzały na bramkę prostym podbiciem po prowadzeniu oraz podaniu od partnera.
3.     Przyjęcia piłki z powietrza klatką piersiową, udem i stopą.
4.     Doskonalenie uderzeń piłki głową oraz strzały na bramkę bez przyjęcia.
5.     Stałe fragmenty gry: rzut wolny i rzut rożny.
6.     Wrzut z autu.
7.     Rozegranie sytuacyjne 2x1, 3x2 w ataku.
8.     Małe gry piłkarskie 3x3 i 4x4.

Dzieci chętnie ćwiczyły rozwijając aspekty psychomotoryczne. Zajęcia pozwalały im na pozytywne wyrażanie emocji i możliwość „ wyżycia się” a także kulturalny doping i kierowanie się zasadą fair – play.