Edukacja dla bezpieczeństwa w przedszkolu - Ośrodek Edukacji Przedszkolnej w Raciążu

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i ich rodzin w punkcie i oddziale przedszkolnym w Raciążu przy ZS w Koziebrodach miały miejsce spotkania ze służbami mundurowymi. Sierż. szt. Robert Kędzierski dzielnicowy miasta Raciąża przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Spotkanie dla dzieci i rodziców w ramach akcji społecznej „NIE DLA CZADU!” prowadził bryg. mgr inż. Grzegorz Domański dowódca JRG Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Płońsku. Patronat honorowy nad akcją objął minister spraw wewnętrznych. Celem akcji jest uświadomienie istnienia tego zagrożenia. Dzieci i rodzice obejrzeli prezentację multimedialną, brały udział w dyskusji, kolorowały i układały historyjkę obrazkową związaną z tematem. Na koniec otrzymały drobne upominki i zadawały dużo pytań związanych z pracą strażaka.

Agnieszka Pokorska wychowawca OEP w Raciążu