Cyberbezpieczny samorząd w Gminie Raciąż

Miło nam poinformować, że Gmina Raciąż pozyskała dofinansowanie w maksymalnej wysokości 653 336 zł na realizację projektu pn. "Cyberbezpieczny samorząd" zwiększającego cyberbezpieczeństwo w Urzędzie Gminy w Raciążu. Środki będą pochodzić z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ramach projektu podjęte zostanie szereg działań, m.in.:

✅przeprowadzenie podstawowych szkoleń budujących świadomość cyberzagrożeń i sposobów ochrony dla pracowników urzędu oraz kadry zarządzającej;

✅dostawa i konfiguracja 2 serwerów oraz awaryjnych zasilaczy UPS w celu zapewnienia stabilnej i niezawodnej infrastruktury IT pozwalającej na efektywne zarządzanie danymi oraz usługami;

✅zakup i wdrożenie systemu tworzenia kopii zapasowych zasobów urzędu, który zapewni elastyczność w przywracaniu informacji w przypadku ich utraty lub uszkodzenia;

✅dostawa, konfiguracja i wdrożenie platformy ochrony środowiska teleinformatycznego Urzędu przed szkodliwym oprogramowaniem wraz ze wsparciem obejmującym okres 2 lat.

Realizacja projektu, obejmująca wdrażanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych oraz edukację personelu, wpłynie na poziom bezpieczeństwa informacji, które są przetwarzane w Urzędzie.