Spartakiada Lekkoatletyczna o Puchar Wójta Gminy Raciąż

6 czerwca 2023r. odbyła się Spartakiada Lekkoatletyczna o Puchar Wójta Gminy Raciąż. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Starym Gralewie. W spartakiadzie wzięły udział wszystkie szkoły z terenu gminy Raciąż. Rywalizowano w następujących dyscyplinach lekkoatletycznych:

• bieg na 100m,
  • skok w dal,
  • sztafeta 4x100m.

Zmagania odbywały się w różnych kategoriach wiekowych począwszy od klasy I a kończąc na klasie VIII. Poziom zawodów był tak wysoki, że o miejscu decydowała 0,1 sekundy w biegu, bądź 2 cm podczas skoku. W punktacji drużynowej najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa ze Starego Gralewa - 51 pkt. Drugie miejsce dla Szkoły Podstawowej w Uniecku - 44pkt, trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Koziebrodach - 42pkt, na czwartym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Krajkowie - 26pkt. Na zawodach obecni byli Wójt Gminy Raciąż Zbigniew Sadowski, Gabriela Osowska - Kierownik BOS. Wielkie podziękowania dla Pań z Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej z Gralewa, które przygotowały dla uczestników poczęstunek i napoje. Podziękowania także dla Pani Dyrektor Eweliny Górnej oraz wszystkich nauczycieli za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.