Informacja o możliwości otrzymania dofinansowania na odbiór odpadów z folii rolniczych

Wójt Gminy Raciąż informuje o możliwości otrzymania dofinansowania na odbiór odpadów z folii rolniczych do owijania balotów, pozostałych folii, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.

W związku z powyższym proszę o składanie oświadczeń o ilości, w Mg (1Mg = 1000 kg), zgromadzonych odpadów do dnia 2 września 2022 r., według przewidywanego stanu na 30 września 2022 r., w podziale na 4 ww. frakcje.

Dokumenty należy składać w Urzędzie Gminy, pokój nr 4.

Ponadto związku z dofinansowaniem w wysokości do 500 zł netto/tonę odpadów, tj. bez podatku VAT, zapłata ustawowego podatku w wysokości 8% od całej kwoty oraz wartość powyżej pięciuset złotych za Mg będzie leżeć po stronie rolnika.

Z osobami zainteresowanymi udziałem w programie zostaną podpisane umowy regulujące obowiązki beneficjenta (rolnika), po wyborze wykonawcy i określeniu cen jednostkowych odbioru odpadów z folii rolniczych do owijania balotów, pozostałych folii, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.

W załączeniu wzór Oświadczenia o ilości odpadów z klauzulą informacyjną i informacją o pomocy de minimis.

/files/files/O%C5%9Bwiadczenie%20od%20rolnik%C3%B3w%20o%20ilo%C5%9Bci%20folii%20rolniczych%20w%202022%20klauzula%20i%20de%20minimis.doc