Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Koziebrodach

7 czerwca 2022 roku Szkoła Podstawowa w Koziebrodach obchodziła święto Patrona Władysława Stanisława Reymonta. To zaszczytne imię nadano placówce w 2001 roku. Dzień Patrona jest ważnym wydarzeniem w życiu szkoły.

W tym dniu zgromadzili się uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście: Zbigniew Sadowski - Wójt Gminy Raciąż, Grażyna Rogowska - Przewodnicząca Rady Gminy Raciąż, Robert Jędrzejewski - Radny Gminy Raciąż, Bogdan Kokosiński - Radny Gminy Raciąż i Gabriela Osowska - kierownik Referatu Oświaty w Raciążu.

Uroczystość otworzyła pani dyrektor Małgorzata Środkowska, która serdecznie powitała wszystkich zebranych oraz przypomniała najważniejsze działania szkoły związane z Reymontem.
Uczniowie przygotowani pod kierunkiem nauczycieli - Anny Kurkiewicz, Beaty Domańskiej oraz Artura Jankowskiego - zaprezentowali program artystyczny, w którym piosenki, tańce przeplatały się ze scenkami z powieści ,,Chłopi” a stroje łowickie, w których uczniowie występowali, dodawały uroczystości wdzięku i blasku. Wydarzeniu towarzyszył ludowy, swojski nastrój, który udzielił się wszystkim gościom.

Patron będzie z nami zawsze. Każdego roku uczcimy jego pamięć najlepiej jak potrafimy. Dzięki temu podtrzymujemy tradycję i kulturę naszych przodków.

SP Koziebrody