140 tysięcy złotych na sołeckie projekty w Gminie Raciąż

W ramach programu „Mazowsze dla sołectw 2022” Gmina Raciąż otrzyma dofinansowanie na realizację sołeckich projektów. W sumie na liście beneficjentów znalazło się ich 14.

Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku w ramach „Mazowsza dla sołectw 2022” gminy mogły się ubiegać o wsparcie do 10 tys. zł na inwestycje realizowane w poszczególnych sołectwach, m.in. rewitalizację skwerów, instalację paneli fotowoltaicznych, remont obiektów sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, zakup wyposażenia do świetlic wiejskich i bibliotek, rozwój twórczości folklorystycznej czy rękodzieła ludowego. W rezultacie wsparcie o łącznej wartości blisko 11,6 mln zł otrzymają aż 1172 projekty. Wśród nich znalazło się 14, które zostaną zrealizowane na terenie naszej Gminy. Są to:

• Zakup i montaż elementów ogrodzenia działki gminnej w Kraszewie-Gaczułtach
  • Zakup i montaż lamp LED na terenie sołectwa Żychowo
  • Zakup i montaż lamp LED na terenie sołectwa Budy Kraszewskie
  • Zakup i montaż lamp LED na terenie sołectwa Kraszewo-Czubaki
  • Utwardzenie placu przy budynku strażnicy OSP Bogucin
  • Zakup i montaż altany na działce gminnej w miejscowości Ćwiersk
  • Zakup i montaż lamp LED na terenie sołectwa Kruszenica
  • Zakup i montaż altany oraz ułożenie kostki wokół altany na działce gminnej w Szapsku
  • Zakup i montaż altany na działce gminnej w Uniecku
  • Remont budynku gminnego w Starym Młodochowie
  • Zakup i montaż lamp LED na terenie sołectwa Nowe Gralewo
  • Zakup i montaż lamp LED na terenie sołectwa Strożęcin
  • Zakup i montaż lamp LED na terenie sołectwa Łempinek
  • Zagospodarowanie dz. gminnej w m. Bielany na potrzeby sportowo-rekreacyjne

Liczba wspartych projektów zależała od wielkości gminy. W przypadku gmin, w których jest mniej niż 25 sołectw – samorządy mogły złożyć maksymalnie 5 wniosków, natomiast tam, gdzie sołectw jest więcej niż 53 – gminy mogły złożyć nawet 20 wniosków. Ogromną zaletą tego przedsięwzięcia jest fakt, że inwestycje, które mają powstać są typowane przez mieszkańców danych miejscowości. W ten sposób mamy pewność, że są naprawdę potrzebne. To również świetny przykład dobrej współpracy samorządów i mieszkańców – ocenił marszałek Adam Struzik.