Konkurs piosenki i pieśni patriotycznej w Uniecku

WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „POWSTAŃCOM STYCZNIOWYM ŚPIEWAMY”

23 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Powstańcom Styczniowym śpiewamy” organizowanego w ramach obchodów 10. rocznicy nadania imienia szkole. Celem konkursu było wspieranie międzypokoleniowego wychowania patriotycznego. Uroczystość otworzyła p. Anna Ossowska dyrektor szkoły, która powitała p. Zbigniewa Sadowskiego Wójta Gminy Raciąż, laureatów konkursu i ich artystycznych opiekunów oraz całą społeczność szkolną. Następnie głos zabrała Anna Frankiewicz nauczycielka ww. szkoły i przedstawiła wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach: występ grupowy- I miejsce – klasa III Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku, II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Szczepkowie, III miejsce – klasa I Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku; występ solowy-I miejsce – Amelia Krajenta oraz II miejsce – Zuzanna Stępińska ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Koziebrodach, III miejsce – Anna Gralak ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Chojnackiego w Krajkowie, wyróżnienie – Franciszek Wiśniewski ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku. Uroczystego wręczenia statuetek i nagród w postaci kubków okolicznościowych dokonał Wójt Gminy Raciąż i Dyrektor Szkoły. Podziękowania otrzymali również opiekunowie. Wszyscy uczestnicy tej uroczystości mogli wysłuchać piosenek i pieśni patriotycznych w wykonaniu laureatów konkursu. Gratulujemy zwycięzcom i opiekunom, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

Monika Rutynowska