Przejdź do stopki

11 listopada w Krajkowie

11 listopada w Krajkowie

Treść

11 Listopada 2021 r. z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Krajkowie, o godzinie 10.00 w Kościele parafialnym w Krajkowie odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny za odzyskaną przed ponad stu laty wolność.
Na mszy świętej obecni byli radni Gminy Raciąż: Krzysztof Sikorski i Wojciech Krajewski oraz liczni mieszkańcy Krajowa i okolic. Powagę obchodów Święta Niepodległości uświetnili swoją obecnością strażacy ze sztandarami z Ochotniczych Straży Pożarnych w Krajkowie i Draminie oraz orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajkowie.
Po zakończeniu nabożeństwa delegacja członków KGW w Krajkowie, wraz z obecnymi na mszy: proboszczem Zbigniewem Klubą, radnymi, strażakami i mieszkańcami, przeszła przy dźwiękach „Mazurka Dąbrowskiego” i nie tylko, w wykonaniu orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajkowie, pod pomnik poległych mieszkańców wsi Krajkowa i okolic, gdzie oddała hołd poległym oraz złożyła kwiaty i zapaliła pamiątkowy znicz.
Następnie wszyscy obecni, na tej uroczystości, zostali zaproszeni przez członków KGW na poczęstunek, który członkinie Koła przygotowały w remizie OSP w Krajkowie.