Gmina Raciąż otrzymała dofinansowanie na rozbudowę sieci wodociągowej oraz na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków

W dniu 6 marca 2020 r. w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ciechanowie odbyło się uroczyste podpisanie umów przez Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowany przez Marszałka Województwa – Adama Struzika, z lokalnymi gminami o przyznaniu pomocy dla operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego PROW na lata 2014-2020. W imieniu Gminy Raciąż umowę podpisał Wójt Gminy Raciąż – Zbigniew Sadowski, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy – Barbary Rumianowskiej.

Gmina Raciąż otrzymła dofinansowanie na rozbudowę trzech sieci wodociągowych w miejscowościach Kossobudy, Krajkowo oraz Witkowo o łącznej długości 785,50 m oraz na budowę 27 szt. przydomowych oczyszczalni ścieków. Wysokość dofinansowania wynosi do 63,63 % kosztów kwalifikowalnych, co stanowi kwotę 519 861,00 zł.