Wypełnij deklarację o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Od 1 lipca 2013 r. na terenie gminy będzie obowiązywał nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi, przede wszystkim dotyczyć będzie właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.
Zgodnie z podjętą uchwałą w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty zagospodarowanie odpadami komunalnymi mieszkańcy Gminy Raciąż zobowiązani będą od dnia 1 lipca 2013 r. ponosić opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

-        opłata w wysokości 10 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość w przypadku, gdy odpady nie są zbierane w sposób nie selektywny

-        opłata w wysokości 9 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomości w przypadku, gdy odpady zbierane ssą w sposób selektywny.

Selektywna zbiórka odpadów oznacza – gromadzenie w oddzielnych pojemnikach lub workach poszczególnych rodzajów odpadów z podziałem co najmniej na:
  1. szkło
  2. odpady ulegające biodegradacji
  3. odpady zielone

Pierwszą deklarację o wysokości opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych należy złożyć w terminie do 28 lutego 2013 roku.