Statystyczne Vademecum Samorządowca 2010 - Gmina Raciąż

Urząd Statystyczne w Warszawie opracował

''Statystyczne Vademecum Samorządowca 2010''.

SVS 2010 to obszerny zestaw materiałów, zwierający kompleksowe i obiektywne informacje o regionie (województwie, powiatach, miastach na prawach powiatu oraz gminach), umożliwiające ocenę potencjału demograficznego, poziomu życia, stanu środowiska naturalnego i gospodarki poszczególnych jednostek terytorialnych regionu.

Bezpośrednim celem SVS 2010 jest dostarczenie radnym oraz członkom organów wykonawczych samorządów informacji kompleksowych, jednolitych metodologicznie i jakościowo oraz odpowiadających, w możliwym do uzyskania zakresie, zadaniom określonym w ustawach kompetencyjnych samorządu terytorialnego.

Portrety terytorium zawierają podstawowe informacje z zakresu finansów publicznych, rynku pracy, pomocy społecznej, infrastruktury, bezpieczeństwa publicznego i gospodarki przestrzennej oraz pozwalają na porównanie jednostek tego samego szczebla.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z Statystycznego Vademecum Samorządowca 2010.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie Głównego Urzędu Statystycznego www.stat.gov.pl

PORTRET GMINY RACIĄŻ (kliknij w obrazek poniżej)