Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011

Wójt Gminy Raciąż – Gminny Komisarz Spisowy

ogłasza nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych

Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011

1)     Ukończone  18 lat;

2)     Posiadanie co najmniej średniego wykształceni;

3)     Korzystanie z pełni praw publicznych;

4)     Niekaralność za przestępstwo popełnione umyślnie (w tym przestępstwo skarbowe);

5)     Biegła znajomość obsługi komputera;

6)     Pełna sprawność fizyczna.

Wymagania dodatkowe preferowane ze względu na specyfikę pracy rachmistrzów

1)     Praktyczna umiejętność korzystania z map cyfrowych;

2)     Znajomość funkcjonowania systemu GPS;

3)     Umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów, sprawnego oraz skutecznego komunikowania się z respondentami, wzbudzania zaufania u innych oraz radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych;

4)     Umiejętność organizacji pracy własnej;

5)     Miejsce zamieszkania na terenie Gminy Raciąż.

Harmonogram zadań rachmistrza spisowego

1 marca – 17 marca 2011 r.                  – obchód przedspisowy

6 kwietnia – 7 kwietnia 2011 r.             – szkolenie uzupełniające oraz odprawa przedspisowa

8 kwietnia – 30 czerwca 2011 r.           – spis

Zasady pracy rachmistrza spisowego

W czasie pracy rachmistrz będzie posługiwał się urządzeniem typu hand-held, wyposażonym
w specjalnie opracowaną aplikację.

Wyłonieni w wyniku naboru kandydaci na rachmistrzów spisowych zobligowani są do wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu metodologii i organizacji spisu oraz warsztatach na temat posługiwania się terminalami hand-held a także zainstalowanymi na nich aplikacjami. Kandydat, który nie wziął udziału w całości szkolenia, nie może przystąpić do egzaminu kończącego szkolenie.

Rachmistrz spisowy zostanie powołany przez dyrektora  urzędu statystycznego na wniosek Gminnego Komisarza Spisowego po uzyskaniu pozytywnej oceny z egzaminu kończącego szkolenie oraz po złożeniu pisemnego przyrzeczenia o obowiązku przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Praca rachmistrza spisowego wykonywana będzie na podstawie umowy zlecenia.

1)     Pisemne zgłoszenie swojej kandydatury – według załączonego wzoru.

2)     Kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;

3)     Kserokopia dowodu osobistego;

4)     Kserokopie innych dokumentów o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach potwierdzających posiadanie umiejętności preferowanych;

5)     Oświadczenie kandydata potwierdzające, że posiada pełna zdolność do czynności prawnych;

6)     Oświadczenie kandydata stwierdzające, że nie był skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne w tym umyślne przestępstwo skarbowe.

7)     Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie dla potrzeb niezbędnych d realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Termin i miejsce składania dokumentów

Wymagane dokumenty należy składać w Urzędzie Gminy Raciąż pok. 14 - sekretariat, ul. Pl. A. Mickiewicza 17, 09-140 Raciąż w terminie 6 grudnia – 15 grudnia 2010 r.

Dokumenty, które wpłyną do urzędu po wyżej wymienionym terminie lub będą niekompletne nie będą rozpatrywane.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Gminnym Biurze Spisowym pod numerem (23) 679-12-80.

Dokumenty do pobrania:

Zgłoszenie kandydata

Oświadczenie o niekaralności

Oświadczenie o przetawarzaniu danych osobowych