A A A

Archiwum wiadomości

Szukana fraza 
Utworzony po 
Utworzony przed 
 • W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia włącznie w naszym kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

  W ostatnich dniach wprowadzono w Polsce zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Polska zdecydowała się na ograniczenie imprez masowych i działalności galerii handlowych, zawieszenie zajęć w szkołach oraz zamknięcie granic. Rozwój epidemii w Polsce i w Europie powoduje kolejne decyzje o zasadach bezpieczeństwa.

  Ograniczenia w przemieszczaniu się
  Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:
  - dojazd do pracy - Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  - wolontariat - Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  - załatwianie spraw niezbędnych do życia codziennego - Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

  Ważne! Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

  W autobusie tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących
  Środki publicznego transportu zbiorowego nadal działają. Jednak w autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.

  Całkowity zakaz zgromadzeń – chyba, że z najbliższymi
  Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będzie można się jednak spotykać z najbliższymi.

  Zasady bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych
  Ograniczenia w przemieszczaniu nie dotyczą również osób, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach o charakterze religijnym. Tutaj jednak wprowadzono kolejną ważną zasadę. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. Zachęcamy jednak do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu.

  Zakłady pracy
  Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji.
  Pozostałe ograniczenia nadal obowiązują.

  Mimo wprowadzanych zmian, w mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej.

  Wciąż także działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.

 • Informacja do Rodziców

  Poniedziałek, 23 marca 2020
 • WZYWASZ NAS NA INTERWENCJĘ...POWIEDZ NAM PRAWDĘ. PAMIĘTAJ, ŻE

  UKRYWAJĄC FAKTY O SWOIM STANIE ZDROWIA, KONTAKCIE Z OSOBĄ POTENCJALNIE

  ZAKAŻONĄ CZY PRZEBYWANIU W STREFIE ZAKAŻENIA, UTRUDNIASZ NAM

  NIESIENIE POMOCY INNYM. DLATEGO PRZYPOMINAMY - #NIEKŁAMRATOWNIKOM.

  Przypominamy, że że na numer alarmowy 112 dzwonimy tylko w przypadku

  zagrożenia życia i zdrowia. Jeżeli jesteśmy w kwarantannie lub

  mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, mówimy o tym

  od razu dyspozytorowi. Mówiąc zatem szczerze o swoim stanie zdrowia

  pomagasz nam pomóc innym. Przyjeżdżając na interwencję będziemy

  mogli użyć odpowiedniej odzieży ochronnej. Chory ratownik nie pomoże

  już innej osobie...

   

  Powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie. Osoby

  takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego

  obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom

  izolacji.

   

  Zespół Prasowy KWP

 • Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska. 

   

  Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

  Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

   

strony 1 2 3 4 5 6 7