Szukana fraza
Utworzony przed
  • KGW w Szczepkowie nagrodzone

Wtorek, 19 listopada 2019

15 listopada 2019 w budynku Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie odbyła się uroczysta gala Mistrzowie Agro 2019, dla laureatów z województwa Mazowieckiego. Nagrody przyznano w kategoriach Sołtys Roku, Gospodyni Roku, Rolnik Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Sołectwo Roku oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku. Wyróżnione zostało reprezentujące naszą Gminę Koło Gospodyń Wiejskich ze Szczepkowa – Panie ze szczepkowskiego KGW otrzymały pamiątkowy dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w etapie powiatowym konkursu na najlepsze koło gospodyń. Warto również dodać, że w etapie wojewódzkim KGW Szczepkowo uplasowało się na wysokim, 10 miejscu. Koło Gospodyń Wiejskich w Szczepkowie dziękuje wszystkim za wszystkie sms-y. Dziękujemy za liczne telefony i każde miłe słowo z waszej strony, oddane nam wsparcie i gratulacje. Ma to dla nas bardzo duże znaczenie i mobilizuje do dalszych działań – mówi członkini KGW w Szczepkowie, radna Gminy Raciąż Beata Herman. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• W Centrum Bankietowo - Konferencyjnym Panorama w miejscowości Kałki w gminie Ojrzeń (woj. mazowieckie) odbędzie się konferencja dla rolników i hodowców pod hasłem "ASF jak z tym żyć". Planowany start konferencji 14 listopada o godzinie 12:00.

• Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

W związku z powyższym prosimy wszystkich zainteresowanych o złożenie informacji w formie pisemnej na załączonych drukach. Druki można pobrać ze strony internetowej Gminy Raciąż lub odebrać w pok. nr 1 w Urzędzie Gminy w Raciążu.

Wypełnioną informację wraz z załącznikami należy złożyć w Urzędzie Gminy w Raciążu, pok. nr 14 w ostatecznym terminie do 12 listopada 2019 r.

Załącznik (doc)

Załącznik (pdf)

• Głos Raciąża Nr 10

Wtorek, 29 października 2019
  • Nagroda dla mieszkanki Gminy Raciąż

Piątek, 25 października 2019

Organizowany przez samorząd Województwa Mazowieckiego Konkurs Serów Zagrodowych cieszy się dużą popularnością. W tym roku spośród 39 produktów wybrano 10 najlepszych. Wśród nich był "Czosnkowy Malewiaczek", czyli ser świeży w posypce pomidorowo-czosnkowej wyprodukowany przez Panią Sylwię Szczypę z Malewa, która 3 października 2019 w Otrębusach podczas uroczystości podsumowującej Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw z rąk Marszałka Adama Struzika odebrała nagrodę za III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

• Na zaproszenie GOK w Nieporęcie dnia 6.10.2019r. zorganizowałyśmy integracyjny wyjazd z uczennicami SP Koziebrody z opiekunem A. Jankowskim na Gminne Dożynki oraz Święto Ziemniaka.

Celem wyjazdu była promocja wsi , gminy i szkoły. Na scenie zaprezentowałyśmy cztery utwory : "Lipka" , "Wyszłabym za dziada" , "W moim ogródeczku" , "Obawy Panny".

" Żyć to działać i rozsiewać po świecie talent "- W.S. Reymont . Laureatka pierwszej nagrody w XV Konkursie " Mówimy Reymontem " Marysia Szczypa zaprezentowała fragment powieści "Chłopi"

Absolwentka SP w Koziebrodach Wiktoria Wiśniewska również zaprezentowała inny fragment "Chłopów" .

Na tradycyjne "Gotowanie z Maciejem" z pośród wielu gości została zaproszona Szefowa KGW KP w Koziebrodach Pani Elżbieta Kokosińska razem z władzami Gminy Nieporęt . Jak przystało na Dzień Ziemniaka były to wyborne kopytka!!!

Oprócz części artystycznej wystawiłyśmy również własnoręcznie wykonane rękodzieła.

Impreza przebiegała w miłej serdecznej atmosferze.

Za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu dziękujemy Panu Wójtowi Z. Sadowskiemu , Pani Dyrektor M. Środkowskiej , Panu A. Jankowskiemu oraz uczennicom SP im. W.S. Reymonta w Koziebrodach .

KGW Kobiety Pracujące w Koziebrodach

• W niedzielę, 15 września w Szerominku odbyły się XIV Płońskie Gminne Dożynki Diecezji Płockiej i Ziemi Płońskiej.

W uroczystości mszy Św. pod przewodnictwem Ks. bp. Romana Marcinkowskiego udział wzieła delegacja z naszej gminy

• Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym  (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 506), zwołuję X sesję zwyczajną Rady Gminy Raciąż w dniu 28 października 2019 r. o godz. 11:00, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Raciąż, ul. Kilińskiego 2.

Proponowany porządek obrad X sesji:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Ustalenie porządku dziennego obrad.

3. Przyjęcie protokołu z IX sesji Rady Gminy.

4. Sprawozdanie z działalności międzysesyjnej Wójta Gminy.

5. Wystąpienia zaproszonych gości.

6. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w gminie Raciąż w roku szkolnym
        2018/2019

7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Raciąż.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Raciąż na 2019 rok.

9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie Rozpatrzenie określenia szczegółowych zasad, sposobu i trybu umarzania, odraczania lub rozkładania na raty należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny przypadających Gminie Raciąż lub jej jednostkom organizacyjnym, warunków dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną oraz wskazania organu uprawnionego do udzielania tych ulg

10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w Statutach Sołectw      w Gminie Raciąż.

11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyboru ławnika sądowego.

12. Wolne wnioski i zapytania.

13. Zamknięcie obrad X sesji Rady Gminy.

Przewodnicząca Rady Gminy

Teresa Muchyńska