Informacja w sprawie wniosków suszowych

Producent rolny nadal ma obowiązek złożenia wniosku o oszacowanie szkód w wyniku suszy za pośrednictwem aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” – tak jak ma to miejsce od 2020 r.! – strona https://aplikacje.gov.pl/app/susza, do której niezbędny jest profil zaufany producenta rolnego.

Aby otrzymać pomoc suszową złożenie wniosku w aplikacji jest OBOWIĄZKOWE!

Jeżeli jednak rolnik będzie chciał, aby oszacowania szkód dokonała również komisja gminna, powinien złożyć odpowiedni wniosek w terminie umożliwiającym ich oszacowanie.

Jest to rozwiązanie opcjonalne i nieobowiązkowe.

WAŻNE!!!

• Samo oszacowanie szkód przez komisje na miejscu bez zgłoszenia w aplikacji nie pozwoli na wygenerowanie protokołów.
  • Załącznikiem koniecznym do wniosku jest kopia wniosku o dopłaty bezpośrednie – kampania 2023.
  • Straty szacowane będą przez Komisję pod warunkiem, że uprawy są na polu i komisja da radę oszacować straty do zbioru tych roślin.

Wójt Gminy Raciąż informuje o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód, w gospodarstwach rolnych powstałych w wyniku suszy położonych na obszarze Gminy Raciąż, wnioski można składać na udostępnionym druku od dnia 24 lipca do dnia 4 sierpnia 2023 r.  w siedzibie Urzędu, pokój nr 4, w godzinach 8.00 – 15.30

Druki wniosków o oszacowanie szkód w wyniku suszy można pobrać pod poniższym linkiem oraz w wersji papierowej w siedzibie Urzędu Gminy Raciąż.

/files/files/Za%C5%82%C4%85cznik_nr_10_Wniosek_o_oszacowanie_szk%C3%B3d_w_wyniku_wyst%C4%85pienia_suszy_rolniczej%281%29.docx

Od 21.07.2023 do 28.07.2023 jest możliwość składania wniosków o rekompensatę strat wywyołanych przez grad.