Uroczyste powitanie nowego proboszcza w Uniecku

W sobotę 25 lipca 2020 r. w Uniecku, podczas uroczystości odpustowych odbył się ingres nowego proboszcza parafii pw. św. Jakuba w Uniecku - księdza Piotra Chojnowskiego. Nowego duszpasterza unieckiej parafii w imieniu Wójta Gminy Raciąż powitały Sekretarz Urzędu Gminy Pani Anna Dumińska-Kierska oraz Przewodnicząca Rady Gminy Raciąż, Pani Grażyna Rogowska. Czcigodny Księże Proboszczu – każdej zmianie towarzyszą nowe oczekiwania i nadzieje – tak zapewne jest dzisiaj w parafii Unieck.

Jesteśmy przekonane, że sprosta ksiądz proboszcz tym oczekiwaniom i wszystko co będzie czynił, będzie podobało się nie tylko ludziom, ale przede wszystkim Panu Bogu. Tego życzymy, dedykując fragment Pierwszego Listu do Tymoteusza: „Lecz Ty wzorem bądź dla wiernych w mowie, w obejściu, w miłości, w wierności, w czystości […] Życzymy zatem wytrwałości, entuzjazmu, dobrej współpracy z Urzędem Gminy oraz zwykłej ludzkiej życzliwości. Pragniemy, aby ksiądz proboszcz dobrze czuł się na naszej ziemi, byśmy owocnie współpracując mieli swój udział w drodze do zbawienie […] - odczytała Pani Sekretarz.