A A A

Informacja dla rolników – susza 2019

W związku z potwierdzeniem przez System Monitoringu Suszy Rolniczej w Puławach zagrożenia wystąpienia suszy rolniczej na terenie Gminy Raciąż – Wójt Gminy Raciąż informuje o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w uprawach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej.

Termin składania wniosków do dnia 17.07.2019 r.

Zgodnie z V Raportem Monitoringu Suszy Rolniczej sporządzonym przez IUNG Puławy obecnie oszacowaniu podlegać będą uprawy:

- zboża jare, rzepak, rzepik i krzewy owocowe na kategorii gleby I (piasek).

Wypełnione wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Raciąż ul. Kilińskiego 2, pokoju Nr 2 i 4 wraz z załącznikami:

  1. Wykaz działek deklarowanych do płatności bezpośrednich na bieżący rok. (Wniosek o dopłaty obszarowe tylko i wyłącznie wydrukowany ze strony ARiMR po zalogowaniu na eWniosekPlus)
  2. Kopia zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ) / księga stada / paszporty (w przypadku posiadania zwierząt).

 

UWAGA!!!


Przyjmowane będą tylko poprawnie wypełnione i kompletne wnioski - wraz z wymaganymi załącznikami. Powierzchnie upraw uszkodzonych i nieuszkodzonych wpisane do wniosku o oszacowanie szkód muszą być zgodne z powierzchniami upraw zgłoszonych o płatności bezpośrednie na 2019 rok.

Ustalenie wysokości szkody przez Komisje poprzez lustracje będzie możliwe w czasie od wschodów do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy albo jej likwidacji.

Druki wniosków można pobrać ze strony www.gminaraciaz.pl   oraz w siedzibie Urzędu Gminy, ul. Kilińskiego 2 pok. nr 2 i 4 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30

 

 

Załączniki:

  1. Wniosek o oszacowanie szkód

Informator

Aktualności

Kultura

Sport

Wydarzenia


Wyświetl większą mapę